Balcony Isıcamlı
Katlanır Cam Balkon Sistemi

Isıcamlı cam balkon sistemi hali hazırda kullanılan cam balkon sistemlerine bir alternatif olarak üretilmiştir ısı ve ses yalıtımı sağlayan dayanıklı ve güçlü ısıcamlı cam balkon sistemi diğer sistemlerin eksik tarafları göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Isıcamlı cam balkon sistemlerinde camlarda kullanılan çift taraflı ve temperli yani ısıya dayanıklı canlıların etkisi ses ve ısı yalıtımının sağlanmasıdır. Ayrıca güvenlik içinde bu sistemler tercih edilir kullanılacak camların teknik özelliklerine ve renklerine göre etkileri artar yılın dört mevsimi son derece konforlu yüksek yalıtımlı mekanlara sahip olmanızı sağlar.

Bu sistemlerin kullanıldığı yeni nesil camlar içlerinde bulunan hava boşluğunun da etkisiyle yüksek yalıtım sağlamaktadır. Ayrıca ısıcamlı cam balkon sistemlerinde kullanılan camların renkli ve kaplamalı yapıları ısıyı içeride tutma özelliğine sahiptir.

Klasik çift camlarda üretilen ısı camlar darbelere karşı dayanıklı değillerdir. Dolayısıyla kazalara ve hırsızlığa karşı dayanıklı olmasını istiyorsanız kullanılan camların temperli camlar olmasına dikkat edin.

Sistemin Teknik Özellikleri..


  • Katlanır ısıcamlı cam balkon sistemi kasa profili, her bir ayaktaki çift rulmanı taşıyacak şekilde, 2 kanallı olarak dizayn edilmiştir. Katlanır ısıcamlı cam balkon sisteminde istenildiği kadar kanat sayısı uygulanabilir.
  • Kullanılan alanlarda alanını aynen korumaktadır. İstediğiniz yöne açılım yapabilirsiniz.
  • Katlanır Isıcamlı Cam Balkon Sisteminde teknik yapısı hem 4mm Temperli Cam+(20)+4mm Temperli Cam yada 6mm Temperli Cam+(16)+6mm Temperli Cam kullanımları için uygundur. Darbeye dayanıklı temperli cam olduğu için kırılma halinde tehlike arz etmez.
  • Alt ve üst kısımlarında kullanılan zamak lamalar sayesinde rulmanlarda aşınma ve açılır kanatta kanatın düşme olayı yaşanmaz.
  • Ayrıca Alüminyum Fitillerin dayanıklı yapısından dolayı şiddetli rüzgar, sağanak yağmur ve yakıcı güneş ışınlarına karşı maksimum sızdırmazlık elde edilmiştir. Patentli Alüminyum Fitillerimiz ömür boyu garanti kapsamındadır.
  • Kasa birleşmeleri istenilen açıda kesilebilir.
  • Sistemdeki yükü altta 2 adet üstte 2 adet toplam 4 rulman sağlar.Camın ebadından kaynaklanacak ağırlık artışı nedeniyle kullanılan rulmanlar yükü taşıma kapasitesine sahiptir.
  • Çeşitli renk ve model seçeneği ile farklı yer ve mekânlara uyum sağlamaktadır.
  • Sistemde paslanma yapacak malzeme kullanılmamıştır.
  • Alüminyum Profillerin açık kısımlarında paslanmaz kapak ve aksesuar kullanılmıştır.

Maksimum Kanat (Cam) Yüksekliği : 2500mm
Maksimum Kanat (Cam) Genişliği : 650mm
Maksimum Kanat (Cam) Ağırlığı : 45kg
Alüminyum Kasa Ağırlığı & Uzunluğu : 10,00kg ; 6,50metre
Alüminyum Baza Ağırlığı & Uzunluğu : 6,60kg ; 6,50metre
Alüminyum Yan Dikme Ağırlığı & Uzunluğu : 3,50kg ; 6,00metre
Alüminyum Isıcam Ara Fitili Ağırlığı & Uzunluğu : 3,00kg ; 6,00metre
Alüminyum Isıcam Açılı Sağ Fitil Ağırlığı & Uzunluğu : 3,00kg ; 6,00metre
Alüminyum Isıcam Açılı Sol Fitil Ağırlığı & Uzunluğu : 3,00kg ; 6,00metre

Sistem Aksesuarları